1. osakilpailu – Pisces (Kalat)
Kenttäratsastuksen osallistujat & tulokset
Esteratsastuksen osallistujat & tulokset
Kouluratsastuksen osallistujat & tulokset
Osakilpailun kutsu
Kilpailutiedote
Kalla CUP 2021
Esteratsastus 26.2.2021

Katso luokkien arvioidut aikataulut sekä ratapohjat kilpailutiedotteesta. Estemestaruuden voitti PRO-tason nopein ratsukko Viola Gråskär & Pomeron Fall, onnea!

Liu'uta taulukkoa sivusuunnassa nähdäksesi lähtölistat.

Osallistujat / Tulokset

Luokka 1. 80 / 90 / 100 cm (27 os.) – juniorimestaruusluokka

1. Inkeri Johansen - Cioccolato 0/0 vp
2. Rasmus Alsila - Art Of War 0/0 vp
3. Ulpu Virranta - Ugh Fine 0/0 vp
4. Vilja Hoivisto - Honey Berry Sling 0/4 vp
5. Maesi Saarre - Cryostasis Prime 0/4 vp
6. Sini Sarasto - Altáriel Roux 0/4 vp
7. Vilna Nilsen - Boleyn of Shore 0/4 vp
8. Iina Lahtinen - Billingsley 0/4 vp
9. Alisa Pilvivaara - Speak of the Devil 0/4 vp
10. Kurt Blom - Blueberry's Bicante 0/5 vp
11. Ella Olkisuo - Polar 0/8 vp
12. Alma Nummila - LB Phenomena 0/8 vp
13. Saaga Nieminen - Bubblegumwar GEA 0/8 vp
14. Kristiina Korpi - Raven On Royal 0/9 vp
15. Janna Kaajapuro - Sharazan x 0/12 vp
16. Vilja Hoivisto - Zaniyah 4 vp
17. Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky 4 vp
18. Minka Aavikko - Kallan Nakamoa 4 vp
19. Inkeri Johansen - Jay's Strix 4 vp
20. Anamaria Antongiorgi - Corradina SWA 4 vp
21. Fiia Nolvi - Nolvin Illarion 5 vp
22. Petra Lammi - Phaidia Prime 8 vp
23. Måns Lundstrom - Gobbericy 8 vp
24. Salli Tamminen - Bagheera 8 vp
25. Hilda Vuolasmaa - Kallan Begrime 9 vp
26. Niilo Runola - Rosengårds Belisa 12 vp
27. Maesi Saarre - Rowandell Liberty 12 vp

Luokka 2. 110 cm (22 os.)

1. Liinu Karhula - Wakanda 0/0 vp
2. Matilda Tammilehto - Rosengårds Zelia 0/0 vp
3. Jesse Aro - Inkstain Vegas 0/0 vp
4. Martin Hartz - Adamas 0/0 vp
5. Cecilia Eriksen - Quand Revient L'Été FRA 0/0 vp
6. Inkeri Johansen - Cioccolato 0/0 vp
7. Milja Malmila - M.B. Foxx 0/0 vp
8. Oliver Hamara - Grand Gargantuan 0/0 vp
9. Ada Granstad - Vinkavuon Visser 0/4 vp
10. Agnieszka Nadolny - Kadon Opaali 0/4 vp
11. Jemiina Rajala - Skywards André 0/5 vp
12. Niilo Runola - Rosengårds Belisa 0/9 vp
13. Janna Kaajapuro - Sharazan x 0/10 vp
14. Veronica Hamara - Arcangelo 4 vp
15. Jemiina Rajala - Heldegrads Romero 4 vp 
16. Iina Tamminen - Priton Misanyi 6 vp
17. Veronica Hamara - Regina Apis RGS 8 vp
18. Jonna Vaissalo - Kadon Morrisoni 8 vp
19. Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Castiel 8 vp
20. Nita Merisalo - JB Pyramida 9 vp
21. Kristian Tammipuro - Camelopardalis 12 vp
22. Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Helmenvalkea 14 vp

Luokka 3. 120 cm (31 os.)

1. Milja Malmila - M.B. Carabella 0/0 vp
2. Henrik Strand - Marbre du Charroin 0/0 vp
3. Milla-Riina Arokoski - JB Indi 0/0 vp
4. Vilna Nilsen - Cabarnagh Padraic 0/0 vp
5. Isabella Sokka - Kallan Sycamore 0/0 vp
6. Vilja Hoivisto - JB Heavens 0/0 vp
7. Tijs Schepper - Tournai 0/0 vp
8. Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB 0/0 vp
9. Nova Joutsjoki - Rosegarden's Tayanita 0/4 vp
10. Jeramy Raeske - Kallan Leafrain 0/4 vp
11. Martin Hartz - Adamas 0/4 vp
12. Piia Ihantoja - Kadon Käärmeenkantaja 0/6 vp
13. Tijs Schepper - Marilou de Mousson 0/6 vp
14. Isak Sederström - Evanesco 0/7 vp
15. Veronica Hamara - Regina Apis RGS 0/7 vp
16. Rose O'Brien - Cloudfield Crowberry 0/8 vp
17. Lydia Tuuliluoto - Kheops 0/8 vp
18. Anton Seljavaara - Vilanna d'Azuré 0/8 vp
19. Isabella Sokka - Rosengårds Kamila 0/8 vp
20. Jemiina Rajala - Heldegrads Romero 0/8 vp
21. Reija Käkiharju - Mahtipöntinen 0/9 vp
22. Veronica Hamara - Arcangelo 0/10 vp
23. Oskari Käkiharju - Hatepinklovepink 0/12 vp
24. Billy Center - Marvelous Magic 51 0/12 vp
25. Oskari Käkiharju - Florian 4 vp
26. Rose O'Brien - Rushock Smoochum 4 vp
27. Jemiina Rajala - Skywards André 4 vp
28. Milja Malmila - Kastanjan Gallant 6 vp
29. Emmi Kajanne - Kuningastaika 8 vp
30. Kristian Berg - Misery Business xx 8 vp
31. Oskari Käkiharju - Galactic Winie 8 vp

Luokka 4. 130 cm (24 os.)

1. Jenna Ahmo - Amnesia At 0/0 vp
2. Alexiina Center - Lovex Z 0/0 vp
3. Kristian Berg - Misery Business xx 0/0 vp
4. Isabella Sokka - Kallan Sycamore 0/0 vp
5. Rasmus Alsila - Bertram 0/0 vp
6. Jeramy Raeske - Kallan Leafrain 0/0 vp
7. Fiia Nolvi - Comme Si 0/0 vp
8. Jasmine Lundén - Adore Uriah 0/0 vp
9. Oskari Käkiharju - Florian 0/0 vp
10. Kerttu Ylikruuvi - Bobcat 0/0 vp
11. Henrik Strand - Javachai 0/0 vp
12. Tino Lakkahalla - M.B. Clementine 0/4 vp
13. Filippa Olsson - Nightfall Cloud 0/4 vp
14. Eveliina Joutsjoki - Hidebehind 0/8 vp
15. Oskari Käkiharju - Galactic Winie 0/9 vp
16. Aaron Nevanoja - Rawgabbit Breathplay 4 vp
17. Filippa Olsson - Casablanca Cloud 4 vp
18. Aaron Nevanoja - Kastehelmen Carambola 5 vp
19. Nicolaas Brouwer - Heavenbound de Winter 7 vp
20. Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom 8 vp
21. Iina Tamminen - Venicegrey 8 vp
22. Heidi Näyhö - Esmeronya v.d. Lilienhof 12 vp
23. Kerttu Ylikruuvi - Tutankhamon 12 vp
24. Isabella Sokka - Rosengårds Kamila 14 vp

Luokka 5. 140 cm pro-luokka (25 os.)

1. Tom Taylforth - D.E. Dostanja 0/0 vp
2. Sofia Taylor - Rockabilly In Route 66 0/0 vp
3. Aaron Nevanoja - Kastehelmen Carambola 0/0 vp
4. Dain Klaasen - Cornicen 0/0 vp
5. Billy Center - Fantom Hills 0/0 vp
6. Isak Sederström - JB Eventide 0/4 vp
7. Anni Vuorela - Hauyni RR 0/4 vp
8. Milja Malmila - M.B. Acapella 0/4 vp
9. Jasmine Lundén - Adore Uriah 0/5 vp
10. Verneri Kaajapuro - Calaggio 0/6 vp
11. Fiia Nolvi - Comme Si 0/8 vp
12. Reija Käkiharju - Casus Belli Est 0/8 vp
13. Kristian Tammipuro - Bealor 4 vp
14. Rasmus Alsila - Rosengårds Coral 4 vp
15. Andy Toyne - Gabbana Krypton 5 vp
16. Dochas Ansamaa - Viszontlátásra 6 vp
17. Kerttu Ylikruuvi - Tutankhamon 8 vp
18. Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 8 vp
19. Sonja Lovell - Hera de Winter 8 vp
20. Kerttu Ylikruuvi - Bobcat 10 vp
21. Sofia Taylor - Atlas of the Stars STC 10 vp
22. Jenna Ahmo - Amnesia At 12 vp
23. Dochas Ansamaa - Prudence 12 vp
24. Tom Taylforth - Ce's Berlinea 12 vp
25. Sonja Lovell - Icarus de Winter 14 vp

Luokka 6. 150 cm pro-luokka (26 os.)

1. Viola Gråskär - Pomeron Fall 0/0 vp
2. Oliver Koosch - Iris Apricotta 0/0 vp
3. Sonja Lovell - Hellbound Cloud 0/0 vp
4. Mo Li - Rowandell Shinywish 0/0 vp
5. Dochas Ansamaa - Viszontlátásra 0/0 vp
6. Dochas Ansamaa - Prudence 0/0 vp
7. Tino Lakkahalla - Starling 0/0 vp
8. Heidi Näyhö - Malachai 0/4 vp
9. Jeramy Raeske - Look at Snilli 0/4 vp
10. Anni Vuorela - Hauyni RR 0/4 vp
11. Juuso Sherman - Terminal Zei 0/4 vp
12. Isabella Sokka - No Duchess 0/5 vp
13. Nikki Ferrari - Sunset Strip de Winter 0/8 vp
14. Tom Taylforth - Ce's Shonena 0/8 vp
15. Sofia Taylor - Everdead Cloud 4 vp
16. Lauri Merikanto - Livin' Las Vegaz 4 vp
17. Viola Gråskär - Morgai Fall 4 vp
18. Reija Käkiharju - Casus Belli Est 4 vp
19. Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl 4 vp
20. Nikki Ferrari - Luciferian Rosary STC 4 vp
21. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 4 vp
22. Kristian Berg - Million Miles 6 vp
23. Hugo Boudon - Triumphant Rebel 8 vp
24. Minni Vanha-Aho - Rosa Majalis 8 vp
25. Heidi Näyhö - Cariad 8 vp
26. Anamaria Antongiorgi - M.B. Osmi 8 vp

Luokka 7. 160 cm pro-luokka (15 os.)

1. Kristian Berg - Million Miles 0/0 vp
2. Oliver Koosch - Iris Apricotta 0/0 vp
3. Jeramy Raeske - Look at Snilli 0/0 vp
4. Sofia Taylor - American Gothic 0/0 vp
5. Tom Taylforth - Scorpse Bride Dom 0/0 vp
6. Markus Rahikainen - JB Elegba 0/2 vp
7. Nikolai Karevaara - Loge 0/4 vp
8. Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl 0/4 vp
9. Viola Gråskär - Resistance Fall 0/6 vp
10. Heidi Näyhö - Cariad 4 vp
11. Peppi Joki - JB Easy Living 4 vp
12. Hugo Boudon - Snakeheads EC 4 vp
13. Connor Embrose - Mapleheart's Cassandra 5 vp
14. Heidi Näyhö - Malachai 6 vp
15. Sonja Lovell - Wyrda Vesuvio 8 vp

Lähtölista

Luokka 1. 80 / 90 / 100 cm – juniorimestaruusluokka

Sini Sarasto - Altáriel Roux
Rasmus Alsila - Art Of War
Salli Tamminen - Bagheera
Iina Lahtinen - Billingsley
Kurt Blom - Blueberry's Bicante
Vilna Nilsen - Boleyn of Shore
Saaga Nieminen - Bubblegumwar GEA
Inkeri Johansen - Cioccolato
Anamaria Antongiorgi - Corradina SWA
Maesi Saarre - Cryostasis Prime
Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky
Måns Lundstrom - Gobbericy
Vilja Hoivisto - Honey Berry Sling
Inkeri Johansen - Jay's Strix
Hilda Vuolasmaa - Kallan Begrime
Minka Aavikko - Kallan Nakamoa 
Alma Nummila - LB Phenomena
Fiia Nolvi - Nolvin Illarion
Petra Lammi - Phaidia Prime
Ella Olkisuo - Polar
Kristiina Korpi - Raven On Royal
Niilo Runola - Rosengårds Belisa
Maesi Saarre - Rowandell Liberty
Janna Kaajapuro - Sharazan x
Alisa Pilvivaara - Speak of the Devil
Ulpu Virranta - Ugh Fine
Vilja Hoivisto - Zaniyah

Luokka 2. 110 cm

Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Castiel
Martin Hartz - Adamas 
Veronica Hamara - Arcangelo
Kristian Tammipuro - Camelopardalis
Inkeri Johansen - Cioccolato
Oliver Hamara - Grand Gargantuan
Jemiina Rajala - Heldegrads Romero
Jesse Aro - Inkstain Vegas
Nita Merisalo - JB Pyramida
Jonna Vaissalo - Kadon Morrisoni
Agnieszka Nadolny - Kadon Opaali
Milja Malmila - M.B. Foxx
Iina Tamminen - Priton Misanyi
Cecilia Eriksen - Quand Revient L'Été FRA
Veronica Hamara - Regina Apis RGS
Niilo Runola - Rosengårds Belisa
Matilda Tammilehto - Rosengårds Zelia 
Janna Kaajapuro - Sharazan x
Jemiina Rajala - Skywards André
Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Helmenvalkea
Ada Granstad - Vinkavuon Visser
Liinu Karhula - Wakanda

Luokka 3. 120 cm

Oskari Käkiharju - Hatepinklovepink
Martin Hartz - Adamas  
Veronica Hamara - Arcangelo 
Vilna Nilsen - Cabarnagh Padraic
Rose O'Brien - Cloudfield Crowberry
Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB
Isak Sederström - Evanesco
Oskari Käkiharju - Florian
Jemiina Rajala - Heldegrads Romero
Vilja Hoivisto - JB Heavens
Milla-Riina Arokoski - JB Indi
Piia Ihantoja - Kadon Käärmeenkantaja
Jeramy Raeske - Kallan Leafrain
Isabella Sokka - Kallan Sycamore
Milja Malmila - Kastanjan Gallant
Lydia Tuuliluoto - Kheops
Emmi Kajanne - Kuningastaika
Reija Käkiharju - Mahtipöntinen
Henrik Strand - Marbre du Charroin
Tijs Schepper - Marilou de Mousson
Billy Center - Marvelous Magic 51
Milja Malmila - M.B. Carabella
Kristian Berg - Misery Business xx
Oskari Käkiharju - Galactic Winie
Veronica Hamara - Regina Apis RGS
Nova Joutsjoki - Rosegarden's Tayanita
Isabella Sokka - Rosengårds Kamila
Rose O'Brien - Rushock Smoochum
Jemiina Rajala - Skywards André
Tijs Schepper - Tournai
Anton Seljavaara - Vilanna d'Azuré

Luokka 4. 130 cm

Jasmine Lundén - Adore Uriah
Jenna Ahmo - Amnesia At
Rasmus Alsila - Bertram
Kerttu Ylikruuvi - Bobcat
Filippa Olsson - Casablanca Cloud
Fiia Nolvi - Comme Si
Heidi Näyhö - Esmeronya v.d. Lilienhof
Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom
Oskari Käkiharju - Florian
Nicolaas Brouwer - Heavenbound de Winter 
Eveliina Joutsjoki - Hidebehind 
Henrik Strand - Javachai
Jeramy Raeske - Kallan Leafrain
Isabella Sokka - Kallan Sycamore
Aaron Nevanoja - Kastehelmen Carambola
Alexiina Center - Lovex Z
Tino Lakkahalla - M.B. Clementine
Kristian Berg - Misery Business xx
Filippa Olsson - Nightfall Cloud
Aaron Nevanoja - Rawgabbit Breathplay
Isabella Sokka - Rosengårds Kamila
Kerttu Ylikruuvi - Tutankhamon
Iina Tamminen - Venicegrey
Oskari Käkiharju - Galactic Winie

Luokka 5. 140 cm pro-luokka

Tom Taylforth - D.E. Dostanja
Jasmine Lundén - Adore Uriah
Jenna Ahmo - Amnesia At
Sofia Taylor - Atlas of the Stars STC
Kristian Tammipuro - Bealor
Kerttu Ylikruuvi - Bobcat
Verneri Kaajapuro - Calaggio
Reija Käkiharju - Casus Belli Est
Tom Taylforth - Ce's Berlinea
Fiia Nolvi - Comme Si
Dain Klaasen - Cornicen
Billy Center - Fantom Hills
Andy Toyne - Gabbana Krypton
Anni Vuorela - Hauyni RR
Sonja Lovell - Hera de Winter
Isak Sederström - JB Eventide
Aaron Nevanoja - Kastehelmen Carambola
Milja Malmila - M.B. Acapella
Dochas Ansamaa - Prudence
Sofia Taylor - Rockabilly In Route 66
Rasmus Alsila - Rosengårds Coral
Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 
Kerttu Ylikruuvi - Tutankhamon
Dochas Ansamaa - Viszontlátásra
Sonja Lovell - Icarus de Winter

Luokka 6. 150 cm pro-luokka

Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl
Heidi Näyhö - Cariad
Reija Käkiharju - Casus Belli Est
Tom Taylforth - Ce's Shonena
Sofia Taylor - Everdead Cloud
Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21
Anni Vuorela - Hauyni RR
Sonja Lovell - Hellbound Cloud
Oliver Koosch - Iris Apricotta
Lauri Merikanto - Livin' Las Vegaz
Jeramy Raeske - Look at Snilli
Nikki Ferrari - Luciferian Rosary STC
Heidi Näyhö - Malachai
Anamaria Antongiorgi - M.B. Osmi
Kristian Berg - Million Miles 
Viola Gråskär - Morgai Fall
Isabella Sokka - No Duchess
Dochas Ansamaa - Prudence
Minni Vanha-Aho - Rosa Majalis
Mo Li - Rowandell Shinywish
Tino Lakkahalla - Starling
Nikki Ferrari - Sunset Strip de Winter
Juuso Sherman - Terminal Zei 
Hugo Boudon - Triumphant Rebel
Dochas Ansamaa - Viszontlátásra
Viola Gråskär - Pomeron Fall

Luokka 7. 160 cm pro-luokka

Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl
Sofia Taylor - American Gothic
Heidi Näyhö - Cariad
Oliver Koosch - Iris Apricotta
Peppi Joki - JB Easy Living
Markus Rahikainen - JB Elegba
Nikolai Karevaara - Loge
Jeramy Raeske - Look at Snilli
Heidi Näyhö - Malachai
Connor Embrose - Mapleheart's Cassandra
Kristian Berg - Million Miles
Viola Gråskär - Resistance Fall 
Tom Taylforth - Scorpse Bride Dom
Hugo Boudon - Snakeheads EC
Sonja Lovell - Wyrda Vesuvio
Kenttäratsastuksen osallistujat & tulokset
Esteratsastuksen osallistujat & tulokset
Kouluratsastuksen osallistujat & tulokset
Osakilpailun kutsu
Kilpailutiedote
Kalla CUP 2021
KAIKEN © AUBURN ESTATE 2017– | AUBURN ESTATE ON VIRTUAALITALLI