Power Jump  •  Kilpailukutsu  •  Ohjelma & oheistapahtumat  •  Auburnin etusivulle

Power Jump 2019 – ERJ kilpailut 26.-27.7.2019

Auburnin kartanolla järjestetään esteratsastusjaoksen alaiset, neljännettoista Power Jump -mestaruudet. Luokat hypätään derbyllä, verryttely tapahtuu viereisellä hiekkakentällä. Luokkien 1-2 radat ovat hivenen helpompia vesiesteen suhteen ja kaikki ratsastavat finaaliluokassa uuden radan. Kilpailuissa on omia erityisrajoitteitaan ja lisäksi mukana on tuotosluokka, josta on varma pääsy mestaruusluokkaan. Tarinoinnin tueksi kerättyä materiaalia, ohjelmia, jaettavat palkinnot sekä kilpailusarjan esittely löytyy tältä sivustolta. Tervetuloa kilpailemaan #powerjump2019 -mestaruudesta ja osallistumaan oheistapahtumiin!

Kilpailuinfo
Kilpailupäivä Lauantai 27.07.2019 (uusinnat, PJ-luokka)
Kvaaliluokat Perjantai 26.07.2019 (perusradat)
VIP Keskiviikko 24.07.2019
Järjestävä seura KGR2005, VRL-02207 (vastaa tuloksista)
Järjestyspaikka Auburn Estate    AUBU5340
Vastuuhenkilöt Isabella & Amanda Sokka, VRL-01288 & VRL-08682 (käytännön järjestelyt)
Tulosten ratkaisu Lyhyt arvonta (lähtölistat arvotaan & julkaistaan ensin)
Tuotosluokassa arvostelu - tuomarit: matty, Salma, Pierre & Aurinko
PJ-luokka
Luokkien 1-5 sijoittuneet siirtyvät automaattisesti kilpailemaan PJ-arvoluokkaan seuraavanlaisilla kertoimilla: voittaja x3, toiseksi tullut x2, muut x1. Kaikki tuotosluokkaan osallistuneet pääsevät arvoluokkaan kertoimin: voittaja x5, toiseksi tullut x3, muut x2.

Tapahtumaa sponsoroivat

     

Rajoitukset

- Ratsastajan VRL-tunnus on pakollinen, ratsun VH-tunnus on vapaaehtoinen
- Yksi hevonen voi osallistua yhteen luokkaan, ratsastajalta enintään 5 ratsua/luokka
- Ratsukon kapasiteetin on oltava vähintään 120 cm
- Hevosen on oltava ilmoittautuessa vähintään 5-vuotias
- Hevosella on oltava ennestään vähintään 10 tulosta esteiltä
Villeistä tai jaoksellisista, myös VRL-profiilin statistiikka hyväksytään - linkitäthän mielellään tunnuksen!
Tuloksen ei ole pakko olla sija. Linkki hevosen sivuille tarvitaan osallistumisoikeuden tarkastamistamista & tarinakäyttöä varten.

- Aiempien vuosien PJ-voittajaratsut eivät voi enää osallistua
- Ei erillistä ilmoittautumista PJ-arvoluokkaan
- Luokkakoko on 60

Luokat

1. 120 cm - Privileged
2. 130 cm - Jumbo
3. 140 cm - Champion
4. 150 cm - Master
5. 160 cm - Grand Prix
6. Tuotosluokka (taso väliltä 120-160 cm)
7. PJ-arvoluokka 120 cm - ei erillistä osallistumista!

Luokat 1-6. Arvostelu AM 5: Perusradalla pienimmän virhepistemäärän saavuttaneet ratsukot uusivat. Erillisessä uusinnassa paremmuuden ratkaisevat virhepisteet ja aika. Muut ratsukot sijoittuvat perusradan virhepisteiden ja ajan perusteella.
Luokka 7. Arvostelu A.2.0: Arvoluokassa ei uusintaa. Ratsukot, jotka ovat saavuttaneet saman virhepistemäärän, sijoittuvat aikojen perusteella.

Katso luokkien ratapiirrokset!

Osallistuminen

- Sähköpostiin auburninkartano@gmail.com
- Otsikolla Power Jump

- Luokkiin 1-5 muodossa:
Luokka nro
Ratsastaja (VRL-00000) - <*a href="http://osoite">Ratsu<*/a> VH-tunnus

- Luokkaan 6 muodossa:
Luokka 6
Ratsastaja (VRL-00000) - <*a href="http://osoite">Ratsu<*/a> VH-tunnus (taso cm)

- Poista tähdet!
- Luokan 6 tuotoksen voi lähettää heti osallistumisen yhteydessä tai erikseen viimeiseen ilmoittautumispäivään (24.7.) mennessä.
- Voit muuttaa ratsastajan nimen tarvittaessa alter egoksesi ja kannustamme sukunimien käyttöön. Nimen ja tunnuksen ei tarvitse mätsätä VRL-tiedoissasi!

Tuotosluokka: Power Jump -kilpailutunnelmia

Tuotosluokkaan voi osallistua vapaamuotoisesti joko piirtämällä tai kirjoittamalla (valokuvat tai kuvanmuokkaus eivät ole sallittuja). Piirros tai teksti saa olla millainen vain, kuten sarjakuva, tarina, roolipelaus, runo tai erilaisten tuotostapojen yhdistelmä. Tuotoksesta on kuitenkin tultava ilmi sen liittyvän Power Jump -kilpailuihin ja suositellusti itse kilpailusuoritukseen. Piirros tai tarina ei voi siis olla ennalta tehty, sillä tunnelman välittyminen juuri näistä koitoksista on arvostelun tärkein kriteeri. Kilpailuihin liittyvien tuotosten tueksi olemme tehneet ratapiirrokset sekä Auburnissa kilpailemista koskevan kilpailutiedotteen, joista löytyvää infoa toivomme kunnioitettavan. Mikäli samalta ratsastajalta tulee tuotosluokkaan useampi hevonen, jokaiselle hevoselle on tehtävä oma tuotoksensa.

Tuotosluokkaan osallistumisesta ei tarvitse ottaa stressiä. Jos tuotos jää lähettämättä viimeiseen ilmoittautumispäivään mennessä, ei tuotosluokkaan ilmoitettuja hevosia hylätä. Ratsukot siirretään niihin normaaleihin luokkiin, joiden tasoon ne on ilmoitettu.

tulokset & lähtölistat

Tulokset on arponut virtuaaliseura KGR2005. Tuotosluokassa tuloksen ratkaisi neljän tuomarin antamien sijoitusten summa, jolla saatiin tarvittavia eroja tasapistetilanteita helpommin. Pisteitä hyödynnettiin sijotusten tasatilanteissa – voit lukea lisää arvosteluperusteista täältä.

Luokka 1. 120 cm - Privileged (15 os.)

Tulokset
1.  Selina Valentín (VRL-11124) - Crywor de Vallée - 0/0vp
2.  Milja (VRL-00692) - M.B. Lemonetta VH16-031-0905 - 0/0vp
3.  Julia Luoti (VRL-11303) - Valerie VH16-253-0003 - 0/4vp
4. Jeremiah Nykvist (VRL-05322) - Copperfrost VH18-044-0127 - 0/4vp
5. Anton Pricks (VRL-02207) - Didgeridoo VH16-261-0001 - 0/4vp
6. Kristian Berg (VRL-10480) - Million Miles VH19-043-0012 - 0/8vp
7. Vilhelmiina Ylikulju (VRL-05322) - Twinkle Toes ROI VH18-012-0276 - 4vp
8. Anna Sare (VRL-10480) - Euphoric Tranquility IWB VH17-012-0094 - 4vp
9. Annabelle Paju (VRL-13283) - Panthera VH11-006-0207 - 4vp
10. Jonna Väisälä (VRL-10531) - Tuiskulan Arsenikki - 8vp
11. Vilhelmiina Ylikulju (VRL-05322) - Melchior HMS VH18-012-0277 - 8vp
12. Ada Granstad (VRL-10531) - Underground - 8vp
13. Disa Sund (VRL-03335) - Sjöbackas Caravela VH14-048-0003 - 8vp
14. Piia Ihantoja (VRL-10531) - Aim Civvies Prime VH16-066-0105 - 12vp
15. Kitty Loop (VRL-02207) - Zirafe VH19-253-0001 - 12vp
Kilpailunumero & lähtölista
033 Vilhelmiina Ylikulju - Melchior HMS 
001 Anton Pricks - Didgeridoo 
002 Kitty Loop - Zirafe 
017 Selina Valentín - Crywor de Vallée
034 Vilhelmiina Ylikulju - Twinkle Toes ROI 
043 Julia Luoti - Valerie 
054 Jeremiah Nykvist - Copperfrost 
055 Annabelle Paju - Panthera 
062 Milja - M.B. Lemonetta 
064 Disa Sund - Sjöbackas Caravela
073 Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB
083 Kristian Berg - Million Miles 
085 Piia Ihantoja - Aim Civvies Prime 
086 Ada Granstad - Underground
087 Jonna Väisälä - Tuiskulan Arsenikki  

Luokka 2. 130 cm - Jumbo (17 os.)

Tulokset
1.  Disa Sund (VRL-03335) - Karkadann VH16-012-0382 - 0/0vp
2.  Tom Taylforth (VRL-01288) - Dumdum UN VH17-202-0030 - 0/0vp
3.  Alexiina Center (VRL-02207) - Lovex Z VH15-048-0098 - 0/0vp
4.  Josefina Rosengård (VRL-05265) - Cariad VH17-031-0425 - 0/4vp
5. Tuire (VRL-00345) - Nadirganj VH19-031-0035 - 0/4vp
6. Suvi Toivanen (VRL-11303) - Crushcrushcrush xx VH16-006-0044 - 0/4vp
7. Julia Whitton (VRL-14365) - Groot Bouquet VH18-012-0254 - 0/8vp
8. Luna Lefévre (VRL-14365) - Falconer VH18-031-0198 - 4vp
9. Ada Granstad (VRL-10531) - Rambock Prime VH15-066-0106 - 4vp
10. Sydney Collins (VRL-14365) - Orange Wood's Xiganth VH18-031-0198 - 4vp
11. Piia Ihantoja (VRL-10531) - Spiderspot VH15-066-0090 - 4vp
12. Linnea Korkeakangas (VRL-12557) - Tuff E Nuff Zippo VH13-031-0483 - 8vp
13. Kristian Berg (VRL-10480) - Misery Business xx VH17-006-0164 - 8vp
14. Veera Nietosmaa (VRL-08179) - Everholt Polar Nights VH19-048-0004 - 8vp
15. Cee Blankley (VRL-01288) - Ce's Amsterdaminya VH17-039-0018 - 8vp
16. Rasmus Alsila (VRL-11889) - Carolin D’Angoulis - 8vp
17. Rasmus Alsila (VRL-11889) - Sandwich Superman W - 14vp
Kilpailunumero & lähtölista
003 Alexiina Center - Lovex Z
019 Julia Whitton - Groot Bouquet
020 Luna Lefévre - Falconer
021 Sydney Collins - Orange Wood's Xiganth 
044 Suvi Toivanen - Crushcrushcrush xx 
047 Josefina Rosengård - Cariad 
067 Rasmus Alsila - Carolin D’Angoulis
056 Cee Blankley - Ce's Amsterdaminya 
057 Tom Taylforth - Dumdum UN 
065 Disa Sund - Karkadann 
066 Linnea Korkeakangas - Tuff E Nuff Zippo
068 Rasmus Alsila - Sandwich Superman W 
010 Tuire - Nadirganj
077 Veera Nietosmaa - Everholt Polar Nights 
084 Kristian Berg - Misery Business xx 
088 Piia Ihantoja - Spiderspot 
089 Ada Granstad - Rambock Prime 

Luokka 3. 140 cm - Champion (10 os.)

Tulokset
1.  Aatu Ahlström (VRL-14207) - Santorini Sun VH19-011-0127 - 0/0vp
2.  Milja (VRL-00692) - M.B. Acapulco III VH16-031-0713 - 0/0vp
3.  Marja Koppa (VRL-05322) - Rosengårds Trinket VH18-031-0375 - 0/0vp
4. Tomas Bengström (VRL-08179) - M.B. Louis VH18-031-0359 - 0/4vp
5. Ekaterina Golovka (VRL-10531) - Untold Unity BE VH15-076-0032 - 0/4vp
6. Lukas Niemenpää (VRL-11303) - Ghost Buster RIB  VH18-031-0159 - 0/4vp
7. Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - Gabbana Krypton - 0/8vp
8. Jacki Cartagena (VRL-10531) - Pyronine Prime - 0/12vp
9. Cee Blankley (VRL-01288) - Ce's Berlinea VH14-039-0021 - 8vp
10. Julia Luoti (VRL-11303) - Caelicola Lumos VH15-253-0010 - 12vp
Kilpailunumero & lähtölista
036 Marja Koppa - Rosengårds Trinket
045 Julia Luoti - Caelicola Lumos 
046 Lukas Niemenpää - Ghost Buster RIB
058 Cee Blankley - Ce's Berlinea 
063 Milja - M.B. Acapulco 
074 Aatu Ahlström - Santorini Sun 
078 Tomas Bengström - M.B. Louis
090 Ekaterina Golovka - Untold Unity BE 
091 Anamaria Antongiorgi - Gabbana Krypton
092 Jacki Cartagena - Pyronine Prime

Luokka 4. 150 cm - Master (08 os.)

Tulokset
1.  Jasmin Siltala (VRL-05322) - Zorine Fair VH16-155-0004 - 0/0vp
2.  Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Dunholmes Hills VH19-031-0092 - 0/4vp
3. Joachim Altmann (VRL-11889) - Zilverado - 0/4vp
4. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Nebula Hills VH18-031-0439 - 0/8vp
5. Alex Kristensen (VRL-14365) - Brokeback Devil in Me VH18-011-0142 - 4vp
6. Jacki Cartagena (VRL-10531) - Hexagon Prime - 4vp
7. Tom Taylforth (VRL-01288) - Ce's Shonena VH14-039-0023 - 8vp
8. Joachim Altmann (VRL-11889) - Alena - 8vp
Kilpailunumero & lähtölista
069 Joachim Altmann - Alena
022 Alex Kristensen - Brokeback Devil in Me
059 Tom Taylforth - Ce's Shonena   
037 Jasmin Siltala - Zorine Fair
070 Joachim Altmann - Zilverado
079 Sylvi Sundberg - Nebula Hills 
080 Akseli Ruusuvuori - Dunholmes Hills
093 Jacki Cartagena - Hexagon Prime 

Luokka 5. 160 cm - Grand Prix (10 os.)

Tulokset
1.  Hannes Savioja (VRL-05322) - Joeyuse VH16-031-0286 - 0/4vp
2.  Tom Taylforth (VRL-01288) - Scorpse Bride Dom VH16-011-0415 - 0/4vp
3.  Andy Toyne (VRL-10531) - Maldwyn Avgas VH18-048-0008 - 0/8vp
4. Tom Taylforth (VRL-01288) - Valiant Lucien VH15-044-0233 - 0/8vp
5. Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Kastanjan Catmint VH19-031-0144 - 0/12vp
6. Ekaterina Golovka (VRL-10531) - Rendezvous Ley VH13-031-0185 - 4vp
7. Piia Ihantoja (VRL-10531) - Everholt Kopeck VH18-048-0006 - 4vp
8. Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - Incognito - 8vp
9. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Utah Hills VH19-031-0083 - 8vp
10. Tuire (VRL-00345) - Infinite vd Elixir VH19-012-0015 - 12vp
Kilpailunumero & lähtölista
060 Tom Taylforth - Scorpse Bride Dom 
038 Hannes Savioja - Joeyuse 
011 Tuire - Infinite vd Elixir 
061 Tom Taylforth - Valiant Lucien 
081 Sylvi Sundberg - Utah Hills 
082 Akseli Ruusuvuori - Kastanjan Catmint
094 Andy Toyne - Maldwyn Avgas
095 Piia Ihantoja - Everholt Kopeck 
096 Anamaria Antongiorgi - Incognito
097 Ekaterina Golovka - Rendezvous Ley  

Luokka 6. Tuotosluokka (37 os.)

Tulokset   |   Tuotosgalleria & kommentit | Tuomarointikriteerit & tulostaulukko | Kilpailunumerot & lähtölista
1.  Amelie Chaput (VRL-01436) - Gepard VEC (120 cm) 0/0vp
2.  Alexander Rosengård (VRL-05265) - Quentin Quire VH19-044-0045 (140 cm) 0/0vp
3.  Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Kastanjan Petite Fleur VH19-031-0082 (140 cm) 0/0vp
4.  Verneri Kaajapuro (VRL-08682) - Calaggio (140 cm) 0/0vp
5.  Tijs Schepper (VRL-01544) - Tournai (120 cm) 0/0vp
6.  Verneri Kaajapuro (VRL-08682) - Hateyouloveyou 21 VH18-012-0108 (160 cm) 0/0vp
7. Jeramy Raeske (VRL-01725) - Look at Snilli VH18-031-0334 (160 cm) 0/0vp
8. Josefina Rosengård (VRL-05265) - Tigraine VH18-031-0286 (120 cm) 0/0vp
9. Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Jazzbomb Lumos xx (120 cm) 0/4vp
10. Alexiina Center (VRL-02207) - Orange Wood's Lumious VH15-054-0006 (160 cm) 0/4vp
11. Alexander Rosengård (VRL-05265) - Plein de Charme E VH18-031-0160 (130 cm) 0/4vp
12. Risto Kalvakka (VRL-01371) - Bux VH17-011-0222 (150 cm) 0/4vp
13. Alexander Rosengård (VRL-05265) - Grosvenor de Cheney VH18-121-0110 (150 cm) 0/4vp
14. Juuso Sherman (VRL-05322) - Artilleroy VH19-076-0008 (150 cm) 0/4vp
15. Jeremiah Nykvist (VRL-05322) - Tranquille K VH17-012-0099 (130 cm) 0/8vp
15. Josefina Rosengård (VRL-05265) - Pisanji (120 cm) 0/8vp
17. Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Esperite v. Bloom VH19-021-0027 (120 cm) 0/8vp
18. Rasmus Alsila (VRL-11889) - Bertram (120 cm) 0/8vp
19. Joonas Hopealinna (VRL-12637) - Mr Smarty Pants 5594 xx VH14-006-0524 (120 cm) 0/8vp
20. Alex Kristensen (VRL-14365) - Orange Wood's Lovemix Z VH19-272-0015 (120 cm) 0/12vp
20. Inka Lehtimäki (VRL-11016) - Whitesnake STC VH18-031-0126 (120 cm) 0/12vp
22. Juuso Sherman (VRL-05322) - Rosengårds Pickett VH19-031-0060 (120 cm) 4vp
22. Matteo Locatelli (VRL-14207) - Kastanjan Uthopia VH18-031-0491 (160 cm) 4vp
24. Mikael Gren (VRL-09386) - Beatrix v. Helmwald VH19-011-0089 (140 cm) 4vp
25. Jesse Aro (VRL-11936) - Cranleigh Cha-Cha VH15-048-0096 (150 cm) 4vp
26. Isabella Sokka (VRL-01288) - Balaclava xx VH18-006-0341 (140 cm) 4vp
27. Jonathan Raynott (VRL-14433) - Vilanna d'Azuré VH17-031-0288 (120 cm) 4vp
28. Rasmus Alsila (VRL-11889) - No Duchess VH17-011-0288 (140 cm) 4vp
29. Billy Center (VRL-02207) - Marvelous Magic 51 VH16-178-0003 (120 cm) 4vp
30. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Malachai VH18-021-0086 (130 cm) 4vp
31. Ellie von Brandt (VRL-09386) - Leafocean Zei VH13-031-0494 (120 cm) 8vp
32. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Vargaz VH19-031-0038 (140 cm) 8vp
33. Luna Lefèvre (VRL-14365) - JB Palette VH17-031-0252 (140 cm) 8vp
34. Theodore Lindsay (VRL-12637) - Texas Hold 'Em STC VH16-012-0254 (150 cm) 12vp
35. Oskari Käkiharju (VRL-11936) - Eucarya Salt & Shotguns VH06-012-0537 (150 cm) 12vp
36. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Livin' Las Vegaz  VH19-011-0125 (120 cm) 12vp   
37. Mikael Gren (VRL-09386) - klp Luminous Vanity VH16-031-0157 (140 cm) 12vp

Luokka 7. PJ-arvoluokka 120 cm (52 os.)

Tulokset   |   Arvonnan suoritti: VRL-13375
1.  Milja (VRL-00692) - M.B. Lemonetta VH16-031-0905 - 0vp
2.  Alex Kristensen (VRL-14365) - Orange Wood's Lovemix Z VH19-272-0015 - 0vp
3.  Mikael Gren (VRL-09386) - Beatrix v. Helmwald VH19-011-0089 - 0vp
4.  Juuso Sherman (VRL-05322) - Rosengårds Pickett VH19-031-0060 - 0vp
5.  Risto Kalvakka (VRL-01371) - Bux VH17-011-0222 - 0vp
6.  Hannes Savioja (VRL-05322) - Joeyuse VH16-031-0286 - 0vp
7.  Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Esperite v. Bloom VH19-021-0027 - 0vp
8. Alexiina Center (VRL-02207) - Orange Wood's Lumious VH15-054-0006 - 0vp
9. Josefina Rosengård (VRL-05265) - Tigraine VH18-031-0286 - 4vp
10. Jeremiah Nykvist (VRL-05322) - Tranquille K VH17-012-0099 - 4vp
11. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Malachai VH18-021-0086 - 4vp
12. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Kastanjan Petite Fleur VH19-031-0082 - 4vp
13. Alexander Rosengård (VRL-05265) - Grosvenor de Cheney VH18-121-0110 - 4vp
14. Alexander Rosengård (VRL-05265) - Quentin Quire VH19-044-0045 - 4vp
15. Ellie von Brandt (VRL-09386) - Leafocean Zei VH13-031-0494 - 4vp
16. Tijs Schepper (VRL-01544) - Tournai - 4vp
17. Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Dunholmes Hills VH19-031-0092 - 4vp
18. Alexander Rosengård (VRL-05265) - Plein de Charme E VH18-031-0160 - 4vp
19. Verneri Kaajapuro (VRL-08682) - Hateyouloveyou 21 VH18-012-0108 - 4vp
20. Josefina Rosengård (VRL-05265) - Cariad VH17-031-0425 - 4vp
21. Selina Valentín (VRL-11124) - Crywor de Vallée - 4vp
22. Jonathan Raynott (VRL-14433) - Vilanna d'Azuré VH17-031-0288 - 4vp
23. Amelie Chaput (VRL-01436) - Gepard VEC - 4vp
24. Theodore Lindsay (VRL-12637) - Texas Hold 'Em STC VH16-012-0254 - 4vp
25. Rasmus Alsila (VRL-11889) - Bertram - 8vp
26. Aatu Ahlström (VRL-14207) - Santorini Sun VH19-011-0127 - 8vp
27. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Vargaz VH19-031-0038 - 8vp
28. Milja (VRL-00692) - M.B. Acapulco III VH16-031-0713 - 8vp
29. Inka Lehtimäki (VRL-11016) - Whitesnake STC VH18-031-0126 - 8vp
30. Josefina Rosengård (VRL-05265) - Pisanji - 8vp
31. Oskari Käkiharju (VRL-11936) - Eucarya Salt & Shotguns VH06-012-0537 - 8vp
32. Marja Koppa (VRL-05322) - Rosengårds Trinket VH18-031-0375 - 8vp
33. Isabella Sokka (VRL-01288) - Balaclava xx VH18-006-0341 - 8vp
34. Billy Center (VRL-02207) - Marvelous Magic 51 VH16-178-0003 - 8vp
35. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Livin' Las Vegaz VH19-011-0125 - 8vp
36. Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Jazzbomb Lumos xx - 8vp
37. Mikael Gren (VRL-09386) - klp Luminous Vanity VH16-031-0157 - 8vp
38. Jasmin Siltala (VRL-05322) - Zorine Fair VH16-155-0004 - 8vp
39. Julia Luoti (VRL-11303) - Valerie VH16-253-0003 - 8vp
40. Jesse Aro (VRL-11936) - Cranleigh Cha-Cha VH15-048-0096 - 8vp
41. Verneri Kaajapuro (VRL-08682) - Calaggio - 8vp
42. Rasmus Alsila (VRL-11889) - No Duchess VH17-011-0288 - 8vp
43. Andy Toyne (VRL-10531) - Maldwyn Avgas VH18-048-0008 - 8vp
44. Juuso Sherman (VRL-05322) - Artilleroy VH19-076-0008 - 8vp
45. Tom Taylforth (VRL-01288) - Scorpse Bride Dom VH16-011-0415 - 8vp
46. Alexiina Center (VRL-02207) - Lovex Z VH15-048-0098 - 8vp
47. Luna Lefévre (VRL-14365) - JB Palette VH17-031-0252 - 12vp
48. Tom Taylforth (VRL-01288) - Dumdum UN VH17-202-0030 - 12vp
49. Jeramy Raeske (VRL-01725) - Look at Snilli VH18-031-0334 - 12vp
50. Matteo Locatelli (VRL-14207) - Kastanjan Uthopia VH18-031-0491  - 12vp
51. Joonas Hopealinna (VRL-12637) - Mr Smarty Pants 5594 xx VH14-006-0524  - 12vp
52. Disa Sund (VRL-03335) - Karkadann VH16-012-0382  - 14vp


KAIKEN © AUBURN ESTATE 2017–  | AUBURN ESTATE ON VIRTUAALITALLI

y>